Oslabený tým, moc chyb, pád pokračuje. HC RpR -HC NJ "B" 8:9 po s.n.

13.12.2015 12:13

HC RpR -HC NJ "B" 8:9 po s.n.(4:3,1:3,3:2) rozhodla 11. serie nájezdů

Branky RpR:  5:53 Mikel (Prycl), 15:06 Švajda (Kolovratník, Prycl), 15:30 Kroupa (Bartek, Vyvijal), 35:14 Švajda (Růčka), 46:09 Bartek (Růčka), 52:14 Kroupa (Vyvijal, Bartek), 54:26 Prycl (Švajda, Švrček)

Vyloučení: 7:6,  využití: 2:3

Sestava:

Lukáš Mizera (od 22:51 Richard Dohnálek)

Jakub Švrček, Miroslav Mikel, Luděk Růčka, Jan Mynarčík, Kolovratník

Michal Bartek, Kroupa, Vyvijal, Prycl, Švajda, Skopal, Krátký

Diváci: 85

V souboji posledního Nového Jičína s domácími, kteří byli předposlední, se sešly jen torza týmů. 12:11 na počet hráčů, golmani naštěstí byli čtyři, tak se pěkně protočili a to Jičinský stihl střídat už v čase 15:30, Rožnovský pak 22:51. Po otevření skóre domácími v 6. minutě nastal obrat hostů, od 13. do 15. minuty dvakrát prostřelili Mizu. Domácí reagovali neuvěřitelně rychle a za 43 vteřin už vedli 3:2, dvě minuty před koncem třetiny srovnal NJ na 3:3, ale domácí v poslední minutě opět vedli 4:3. Hokej to byl spíše o chybách a obě mužstva je vyráběla jak na běžícím pásu. V druhé třetině se domácí ani nerozkoukali a v čase 22:51 prohrávali 4:5. V této pasáži byli hosté lepší hlavně bruslařsky ale Petr Švajda dokázal vyrovnat v 36. minutě na 5:5. Za 40 vteřin ale NJ vedl 5:6 a tak i třetina skončila. Třetí třetina začala tlakem domácích a v čase 46:09 v přesilové hře Michal Bártek vyrovnal na 6:6 a když nádhernou akci celého útoku zakončil v 53. minutě Kroupa, domácí se radovali z vedení 7:6. O dvě minuty později v oslabení chyboval hostující golman a Švajda předložil Pryclovi do prázdné branky - 8:6, do konce utkání zbývalo 5 minut. Bohužel domácí tlak hostů nezvládli, nechali se dvakrát vyloučit a obě přesilovky hosté využili - 8:8! To bylo ale štěstí že tak utkání skončilo, NJ měl výborné šance na rozhodnutí, zejména tvrdá střela z mezikruží a následný famózní semafor Dohnálka 5 vteřin před koncem nám zachránil alespoň bod. V prodloužení ale kraloval Rožnov a to i díky přesilovce, bohužel bez gólu.

Na řadu tak přišly nájezdy. V prvních třech nájezdech uspěl až poslední hráč NJ, srovnával Prycl, bohužel v dalších 8 nájezdech nikdo z Rožnova neuspěl a 8 hráč NJ ano. Takže po 11 nájezdech prohra.

Rekapitulace:

1.) Takticky v prdeli-problém hlava: Rožnov v průběhu utkání 3x vedl a 3x prohrával, 5 minut před koncem vedl o dvě branky a nakonec prohrál.

2.) Ztráty: Ze zkušených chyběli: Vaculín, Jiří Švrček, Bambuch, Holý dále nebyli Babiš, Kitzbergři, Holiš, Duda, s nima by to bylo lepší.

3.) Fyzička: Evidentně lepší bruslení Nového Jičína "B", všechny týmy nás letos doma přebruslily (je špatná doba, nikdo nemá čas na treninky, každý         potřebuje hlavně makat a živit rodinu)

4.) Podpora: Málo diváků, lidi nechodí kvůli minulým vedením a tunelům ohledně zimáku, ale že ti kluci co to hrajou s tím nemají nic společného nevidí.                         Město chce po mužích zaplatit za provoz ledu cca 280 000Kč za sezonu. Řesení, že bychom vyškrtli Rožnov z názvu klubu? (HC Bečva, HK                     Radhošť, HK modrá hvězda Vigantice, HC Dolní Bečva, Tylovice, Hážovice...) Těším se v diskuzi na další náměty