V prvním utkání play off po boji prohra 8:3

SK Karviná - HC Rožnov p.R. "A" 8 : 3 (4:1, 2:0, 2:2)

Sestava SK Karviná

Barnošák Dominik, Bürgel Radoslav, Foltyn Tomáš, Hublík Jindřich, Juhász Jakub, Kalus Dominik, Kasperlík Martin, Kasperlík Ondřej, Kytka Martin, Luka Vladimír, Malík Tomáš, Novák Michal, Opravil Ladislav, Ovčaři Jan, Pavlíček Kamil, Rosůlek Lumír, Vaštík David, Vaštík Tomáš, Volf Marek, Zakuťanský Michal,

Sestava HC Rožnov p.R. "A"

Mizera Lukáš, Hnilica Martin - Kunčický Jan, Bambuch Roman, Švrček Jiří, Švrček Jakub, Matuš Vít, Černý Luboš, Vaculín Martin, Kroupa Martin, Duda Lukáš, Holý Tomáš, Martyčák Tomáš, Vyvijal Filip, Skopal Robert, Křenek Jan, Holiš Jiří

Rozhodčí: Polášek Daniel - Janda Lukáš, Rajnoch Martin Diváci: 193 Počet trestů SK Karviná: 17 Počet trestů HC Rožnov p.R. "A": 13

Karviná vstoupila do zápasu hodně sebejistě a podle líčení na tvářích i bojovně naladěni. Hnilica, který nastoupil v brance hostů se měl co ohánět a musel řešit několik šancí domácích. V 6“ poprvé kapituloval, ale o tři minuty Kroupa srovnal na 1:1 a na ploše se začalo přitvrzovat. Karviná přidala na obrátkách a postupně zvýšila na 4:1. V patnácté minutě musel po zranění Hnilcu vystřídat Mizera a nevedl si vůbec špatně. Svými zákroky dlouho držel Rožnovské naděje.

Druhá třetina začala opět tlakem domácích, ale hosté svou obětavou obranou nedopustili hráčům Karviné skórovat až do 33“ kdy dostali dvě slepené branky. To Bylo ze strany soupeře v druhé třetině vše co se týká branek vše,  ale herně nás dost proháněli  a hlavně v přesilovkách byla vidět sehranost a útočná síla. Hosty může mrzet několik neproměněných šancí a výsledek mohl vypadat jinak. V této části hry se hrál dost tvrdý hokej a ani jeden tým si nic nedaroval.

Ve třetí třetině tempo mírně polevilo a domácí vědomi si svého náskoku také nepreferovali tak agresivní pojetí hry. Hostům se podařilo vstřelit dvě branky z hole Vyvijala a tím upravit skóre. Když Karviná vstřelila také dvě branky tak třetina skončila 2:2 ale konečný výsledek 8:3. Nutno říct že Rožnov vůbec nepůsobil odevzdaným dojmem a domácím ubral dost sil.

Asistent trenéra Miroslav Martyčák: Karviná má svou kvalitu, chce postoupit na ledě to bylo vidět. Dávají do toho hodně, dokonce ani bojové pomalování nechybělo. Výsledek je pro mne za dané situace druhořadý. Důležité je že jsme zápas nevypustili, bojovali a hlavně se ze soupeře ne ……  Chci všem klukům poděkovat za výkon a přistup k zápasu i přes problémy v práci ve škole, které v tyto hrací dny určitě nastávají. Doma se chceme pokusit Karvinou potrápit, ale určitě nemůžeme hrát otevřený hokej a proto nebude asi moc pohledný. Škoda vyloučení Martina Kroupy, který už asi do konce sezóny do zápasů nezasáhne.

Datum 04.02.2014, 18:00