Druhé vítězství venku - jediní neporažení v soutěži!

19.10.2014 14:02

HC Bohumín - HC RpR 1:3 ( 0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 16:47 Ukhin (Duda, Vyvijal,), 36:51 Kunčický (Duda), 54:55 Ukhin (Duda, Babiš),

Vyloučení 7:10 +Ručka 2+OK

Diváků 90

Sestava:
Dohnalek (Hnilica)
Svrcek Jiri-Rucka L.(Cca od pulky utkani vyloucen)
Svrcek Jakub-Bambuch R.
Kuncicky

Holy-Vaculin-Kroupa
Prycl Tomas-Skopal-Vyvijal
Ukhin Yaroslav-Duda-Babis
Kratky

Branky RpR: 2x Ukhin, Kuncicky

Rožnov dorazil do Bohumína v pozměněné sestavě oproti utkání ve Studénce. V útočných řadách se představily dvě čerstvé posily, Ukhin Yaroslav a Prycl Tomáš a nevedli si vůbec špatně. Prvně jmenovaný si připsal dva body za dvě branky. Dobrý výkon předvedl i Lukáš Duda, který asistoval u všech tří branek.

Domácí nastoupili do utkání s velkým odhodláním a vidinou zisku prvních bodů v nové sezóně. Jejich snahu po 25 vteřinách ztlumil, jinak po celý zápas hodně nepřesný rozhodčí Polášek, když vyloučil hned dva domácí hráče. Rožnováci ale nabídnutou početní výhodou pohrdli. Utkání se hrálo dost v tvrdém stylu, avšak hosté postupně zvyšovali tlak, který vyústil ve vedoucí branku z hole Ukhina po pěkné přihrávce Dudy.

Druhá třetina se nesla v duchu neustálého vylučování a kouskování hry k tomu se ještě přidala špatná viditelnost, kdy pro hustou mlhu nebylo někdy vidět ani na druhou stranu hřiště. Přes všech obtíže se v 36 minutě v oslabení prosadil Kunčický a stanovil výsledek druhé části na 0:2.

Ve třetí třetině se dal očekávat tlak domácích. To se potvrdilo v 46 min. snížením stavu brankou domácího Barčáka. Hráči Bohumína ucítili šanci. Najednou jich byl plný led a hosté se museli usilovně bránit. Jejich snažení po pěkné kombinaci v 54 min. ukončili Duda s Ukhinem kdy druhý jmenovaný přidal svou druhou branku v zápase. To domácí zlomilo. V samém závěru díky vyloučení hostujícího hráče hráli domácí po odvolání brankáře 6 na 4, ale na konečném výsledku to už nic nezměnilo.

Rožnov si tak z Bohumína odváží 3 body a po třech kolech zůstává v tabulce jako jediný bez porážky, ale v příštím kole nás čeká na domácím ledě hodně silná Kopřivnice.

 

Komentář hlavního a zároveň hrajícího trenéra Jana Kunčického:

Do Bohumína jsme si dojeli pro povinne body, to byl hlavní cíl. Sestavu jsme trošičku pozměnili, šanci dostali tentokrát i posily z VM a Vsetína, nezklamali a navíc Jaroslav Ukhin zaznamenal tolik důležité dvě branky. Brankář a obrana podala i v okleštěné sestavě i přes vyloučení Luďka Ručky do konce utkaní dobry výkon, mezery jsem tentokrat viděl hlavně v projevu při přesilovkách a opět ve značnem počtu vyloučenych na naši straně. Očekával jsem více i od první uderné lajny, tentokrát jim utkaní nevyšlo úplně podle mojich a předpokládám ani jejich představ.
V přištím týdnu nás čeka prestižní zápas doma s favorizovanou Kopřivnici a věřím, že se sejdeme v plné síle a potrápíme ji.

 

Komentář trenéra Miroslav Martyčák: Utkání se nám nějak nepovedlo. Nemohli jsme se díky častým vyloučením dostat do tempa, na to si musíme dát pozor. I přesto musím poděkovat všem hráčům zvlášť brankáři Dohnálkovi, když nás několikrát podržel. Zápas se vyvedl Dudovi a mile překvapili Ukhin s Pryclem.