HC Rožnov p.R. - HC Šternberk 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

15.11.2015 14:27

Branky: 9. Švajda (Martyčák, Holý), 10. Koryčanský (Kitzberger), 26. Prycl (Mikel, Vyvíjal)

Do Rožnova dojela na duel sousedů v tabulce početná skupina Šternberských fanoušků a tak po celé utkání byla bouřlivá atmosféra. Rožnov v souboji dvou vyrovnaných týmů zužitkoval domácí prostředí a výhrou za tři body šel na 5. místo tabulky. Začátek utkání byl z obou stran velmi opatrný, možná Šternberk byl i aktivnější, ale šance pochytal Dohnálek. První gól přišel v 9. minutě, kdy po rychlém brejku Tomáš Martyčák nahrával Tomáši Holému, který to měl ale na dlouhou hůl a ocitl se v rohu, stačil však puk posunout za branku, kde už nabruslil Tomáš Martyčák a ten zpoza branky naservíroval puk na hokejku Petra Švajdy, který nekompromisně dával na 1:0. Hned  v dalším střídání uplatnil důraz Sebastian Kitzberger a Martin Koryčanský zvýšil střelou do šibenice na 2:0. Druhá třetina byla s plno vyloučenými a oba golmani si pěkně zachytali. Jediný gól přišel v přesilovce 4na3, kdy střelu Miroslava Mikela od modré tečoval před brankářem Tomáš Prycl. V třetí třetině gól už nepadl i přes mnoho šancí na obou stranách a výraznou střeleckou převahu Šternberku, který se tlačil do branky, ale Rožnov utkání na rozdíl od minulých sezon takticky zvládl a tak si Richard Dohnálek připsal první nulu sezony a zároveň první nulu v celé soutěži v tomto ročníku. Mužstvo i přes mnoho absencí dokázalo důležité utkání zvládnout a po úterním venkovním zápase v Krnově přivítá v sobotu tým z Horního Benešova.