HC RpR - HC Uničov 3:7 (0:2,2:1,1:4)

28.09.2015 21:19

Branky RpR: 30:45 Jiří Slovák (Roman Bambuch, Martin Kroupa), 32:29 Martin Vaculín (Sebastian Kitzberger), Jakub Martyčák (Martin Vaculín, Jiří     Švrček)

Vyloučení: 6:8 + 10min Uničov

Sestava:

Richard Dohnálek ( od 20:46 Lukáš Mizera)

Jiří Švrček - Bártek

Jakub Švrček - Mynarčík

Roman Bambuch - Valentík

 

Vaculín - Vyvijal - Kroupa

Holý - Skopal - Babiš (Sebastian Kitzberger)

Jakub Martyčák - Tomáš Martyčák - Jiří Slovák¨

Krátký - Kristian Kitzberger

Diváci: 110


Do Rožnova přijel soupeř, který měl prověřit formu domácích. Začátek utkání byl z obou stran opatrný, bez větších šancí, v 9. minutě dostali hosté šanci na přesilovku 5na3 a na domácí bránu se snesla sprška střel, kterou ale Richard Dohnálek zlikvidoval. Následoval tlak hostů, ale bez vážnějších šancí. V 13. minutě domácí dostali výhodu přesilovky, ale místo tlaku přišla chyba v rozehrávce na modré soupeře a hráč Uničova v samostaném nájezdu nedal Dohnálkovi šanci a střelou nad vyrážečku dal hostům vedení. Prapor Rožnova pozvedl hlavně Jirka Slovák, nádherný průnik z blízky nezakončil a pak hlavně jeho útok přispěl tlakem na Uničov. Šance byly, ale chyběl důraz v koncovce. Na druhé straně minutu před koncem po skrumáži před Rožnovskou brankou důraz ukázali hráči Uničova a nekompromisní střelou  příklepem z mezikruží zvýšili na 0:2. Když hned v první minutě druhé třetiny hosté zvýšili střelou přes obránce na 0:3, odešel z brány Richard Dohnálek a přišel Lukáš Mizera. Domácí se začali zvedat a zatlačili Uničov k jejich bráně, bohužel i přes dvě velké šance gól nepřišel, hlavně šance Flilpa Vyvijala, který nedokázal zvednout puk nad beton bezmocného golmana hostů. Tlak domácích přinesl góly až v prostředku utkání, v čase 30:45 se Jirka Slovák po souhře celého útoku trefil z mezikruží do horního rožku brány - 1:2. O minutu a půl později Martin Vaculín proměnil akci 2 na jednoho a snížil na 2:3. Hosté reagovali oddechovým časem, ale do konce třetiny byli pod tlakem domácích, kteří ale i přes šance nedokázali vyrovnat. Třetí třetina bohužel nepřinesla obrat utkání, spíše naopak. Hosté, kteří vypadali v druhé třetině špatně, začali bruslit a když v 2. minutě zvýšili na 2:4, i přes platonický tlak domácích v pohodě utkání kontrolovali. Lukáš Mizera měl čím dál více práce, Uničov zlobil a jejich lehčí bruslení ve třetí třetině přineslo i další 2 góly, potom sice snížil Jakub Martyčák z nenápadné střely, ale poslední slovo měli hosté.  
 
Komentář Miroslav Martyčák: Dneska jsme nastoupili na základě minulého zápasu pod dojmem že to půjde samo. V půlce první třetiny jsme se trošku vzpamatovali, začátek druhé třetiny se mi líbil nejvíc začli jsme do nich pumpovat, ale největší problém byl dnes opět koncovka. Potom jsme dostali hodně laciných gólů, nesmí se vzdávat žádný souboj, každá tato maličkost rozhoduje. Soupeř dneska nebyl vůbec špatný známe ho z předminulých sezon, trošku mě mrzí ten golový odskok.