HC Šternberk – HC Rožnov 4:5 sn (2:2, 2:1, 0:1, sn0:2)

05.10.2015 09:15

Branky: 1. Růčka (Vaculín,Slovák), 8. Vyvijal (Valentík, Kroupa), 38. Slovák (Ručka,Vyvijal), 57. Martyčák J. (Slovák, Martyčák.T),  sn Martyčák T..

Sestava: Dohnálek, (Mizera),  Růčka,Švrček Ja., Valentík, Švrcek Ji., - Martyčák J., Martyčák T., Slovák – Vyvijal,Kroupa,Holý, - Vaculín,Švajda.

Vyloučení: 10:9 navíc Šte. 10min

Diváci: 110

Trenér Škumát, Martyčák M.

Rožnov odcestoval do Šternberka v oslabené sestavě, kdy kvůli zranění nebo zaměstnání nenastoupilo 8 hráčů.

Přesto  úvod utkání hosté zvládli skvěle, když po osmi minutách vedli 2:0 brankami Růčky a Vyvijala. Po dobré hře ale přišlo uspokojení a zasloužený trest, když v 13. a14. minutě domácí srovnali a měli do konce třetiny více ze hry.

Druhá třetina byla křeč hostů v koncovce a domácí odskočili už na hrozivých 4:2. Mrzet mohlo rožnováky i nevyužití už druhé přesilovky 5na3. Kontaktní branku se podařilo vstřelit Slovákem až v 38. minutě a tak se hosté dostali opět do hry.

Třetí třetina probíhala už v režiji hostů, když k bojovnosti přidali důraz a střelbu. Srovnání viselo na vlásku. Jenže domácí brankář Binar dlouho odolával a kapituloval až po střele dvě minuty před koncem od pravého hrazení Jakuba Martyčáka, kdy výborně clonil a tečoval Jirka Slovák. V samém závěru měli hosté ještě šanci na vítězství, ale proti byl opět domácí brankář. Utkání tak dospělo až do nájezdů.

Jako první proměnil nájezd Tomáš Martyčák, domácí neproměnili ani jeden a když Martin Kroupa proměnil, tak bylo rozhodnuto, že hosté si odvážejí ze Šternberka dva body.

Komentář Miroslav Martyčák: Věděli jsme, že utkání nebude vůbec lehké. Šternberk disponuje několika hráči, kteří v nedávné době hráli ještě druhou ligu. My jsme zvládli začátek, ale pak jsme trochu vypadli ze hry a soupeř toho dokázal zkušeně využít. Musím kluky ale pochválit že bojovali až do konce a body si určitě zaslouží.

 

Takže v sobotu doma na Krnov