Ignorace defenzivní hry a porážka 7:5 u posledního Bohumína

08.01.2015 21:19

HC Bohumín – HC Rožnov pod Radhoštěm 7:5 (3:1,1:3,3:1)

Branky: 4. ?, 10. ?, 18. TS ?, 31. ?, 42. ?, 42. ?, 48. ?, – 17. Mikel (Vyvijal, Holý), 35. Mynarčík (Holý), 38. Vyvíjal (Ukhin), 38. Duda (Halla), 53. Švrček Jak. ( Bambuch)

Vyloučení: 8:6 + ? OT (BOH), Kroupa OT (ROŽ)

Využití: 2:2

Oslabení 0:0

Počet střel: 30:25

Diváků: ?

Sestava: Hnilica, (Mizera) – Švrček Ji., Bambuch, Mynarčík, Mikel, Švrček Ja., Sýs – Kroupa, Vaculín, Prycl, Holý, Vyvijal, Ukhin, Duda, Švajda, Halla, - Krátký

V 17. kole KHL zajížděli naši hokejisté na led posledního Bohumína. Bohumín v tomto soutěžním ročníku na domácím hřišti ještě nedokázal nikoho porazit a na hřišti soupeře dokázal zvítězit pouze v Rožnově ve velmi nepovedeném utkání. Naši kluci vstupovali do utkání s cílem přerušit šesti zápasovou šňůru porážek a kde jinde se chytit než na posledním celku tabulky? Bohumín v novém kalendářním roce odehrál utkání na ledě Kopřivnice, kde prohrál 11:2, Rožnov měl v tomto kole volno, jelikož je v soutěži lichý počet účastníků.

Bohumín nastoupil do utkání pouze s dvěma pěticemi, naši hráli na kompletní tři formace, ovšem na ledě to znát nebylo. Domácí lépe bruslili a byli aktivnější, což přineslo své ovoce ve 4. Minutě. Hnilica vyrazil střelu z pravé strany vysoko nad sebe, před brankou se vytvořila skupina hráčů hledající kotouč, tento však mezitím z vysoké výšky zapadl za záda našeho brankáře – 1:0. V polovině první třetiny využil Bohumín přesilovou hru a bylo to 2:0. V 17. Minutě vyhrál Vyvíjal v útočné třetině bully na Holého, ten posunul puk na modrou čáru a Miroslav Mikel střelou alá „Saša Jaškin“ snížil na 2:1. O minutu později jsme v obraném pásmu „kouzlili“ tak dlouho, až se puk odrazil do středu plochy, kde byl osamoceny hráč Bohumína, kdy tento byl v gólové šanci podražen brankářem. Bylo nařízeno trestné střílení. S ním si hráč Bohumína poradil střelou mezi nohy a zvýšil na 3:1. První dvacetiminutovka byla z naší strany velmi špatná, bez nasazení, bez vyhraného osobního souboje, hráli jsme v rukavičkách a soupeř si v útočné třetině dělal téměř co chtěl. Za zmínku pak stojí ještě JEDNA střela útočníků na brankáře domácích za 20 minut hry.

Ve druhé části se hra Rožnova zlepšila, nepouštěli jsme hráče domácích do tolika vyložených brankových příležitostí. Nicméně výkon mužstva nadále zaostával za soupeřem, který byl aktivnější. Využitou přesilovou hrou 5/3 soupeř zvýšil vedení v polovině utkání na 4:1. Po několika ročním odmlčení od hokeje dokázal všem na stadionu Honza Mynarčík, že každá střela na branku může skončit v brance. Jeho nahození v 35. minutě lehce za červenou čárou k překvapení všech znamenalo snížení – 4:2. Nevím, zda brankář Bohumína neměl svůj den, ale rozhodně byl nejslabším hráčem na hřišti. Jak by řekl Radek Sňozík: „Ten by dneska nechytil ani taxík“. V 38. minutě už se nám lépe dýchalo. Po naprosto totožných hrubých chybách v obraném pásmu Bohumína jsme v rozmezí několika sekund srovnali skóre. Na 4:3 snižoval Filip Vyvíjal a srovnáno bylo z hole Lukáše Dudy – 4:4. Z minima jsme vytěžili maximum a výsledek po druhé periodě byl pro naše barvy více než příznivý, i když od mužstva se rozhodně čekalo více.

Kdo čekal, že tento stav hosty nakopne a budou na koni, ten se zmýlil. Uběhly necelé dvě minuty a bylo „vymalováno“. To, co nám Bohumín daroval, to jsme mu okamžitě vrátili. Branka číslo 5 a 6 v naší síti byla jako přes kopírák. Špatná spolupráce bránících hráčů v předbrankovém prostoru a dorážky znamenaly vedení 6:4 pro domácí. Rožnov si vybral oddechový čas a stáhl sestavu na 10 nejlepších. Následujících 5 minut bylo herně asi nejlepších v našem zápasu, bohužel bez gólového efektu. Paradoxně jsme začali lépe bruslit a fyzicky přehrávat soupeře. Šance jsme si vytvořili, zazvonila i branková konstrukce. Potřebovali jsme vstřelit branku a logicky tak zapomínali na zadní vrátka. Ve 48. Minutě přišel trest č. 7 – hráč domácích se zeptal našeho brankáře, kam to chce a nikým neobtěžován zamířil přesně – 7:4. Snížení na 7:5 přišlo v přesilovce 5/3, kdy si na modré čáře vyměnili puk obránci Bambuch a Jakub Švrček a druhý jmenovaný tvrdou ráno do horní poloviny vykřesal ještě malou naději. 5 minut před koncem jsme snížili na rozdíl jedné branky, ovšem rozhodčí zcela regulérní gól neuznal. Gólman domácích po střele opět nevěděl, kde má puk a Kroupa jej dorazil do branky. To vše cca. 2 sek. před přerušením hry. Následné protesty střelce neuznané branky byly „odměněny“ OT na 10 minut. V závěru utkání předvedl krásný HIT střelec naší páté branky Švrček Jakub, za který vyfasoval menší trest. V tomto případě se hlavnímu rozhodčímu nemůžeme divit, jelikož viděl v dresu Rožnova věc nevídanou a proto usoudil, že se jedná o nedovolený zákrok. Porážka na ledě byla i přes někdy nepřesné výroky rozhodčích zcela zasloužená. Nezbývá než pogratulovat soupeři k jeho prvnímu vítězství na domácím ledě.

 

Závěr a celkové hodnocení

Hráči si nedrželi své posty a hráli alibisticky. Nikomu se nechtělo příliš bránit a všichni si mysleli, že se to nějak uhraje samo. Obránci jezdili zbytečně po rozích a za brankou a v předbrankovém prostoru pak chyběli a po většinu zápasu zde nebyl ani třetí bránicí hráč. Bohužel Bohumín toho dokázal náležitě využít, kdy pět gólů vstřelil z těchto míst. Jejich střední útočník čekal dále od branky, někde u čárek, kde byl nekrytý a často zakončoval. Chyběla bojovnost, agresivní hra, zodpovědnost, pomoc jeden druhému, žádná střelba – všechno taháme až do „kuchyně“. Celkové nerespektování taktických pokynů trenéra.

 

Jak z „krize“?

Chybí osobní zodpovědnost hráčů, hlavně 3 střední útočníci, kteří by aplikovali hru z počátku sezony. Každý hráč na ledě má své úkoly a je nutné, aby je hráči plnili. Nikdy nevyhrajeme jako jedinci, vyhrát můžeme pouze, pokud utvoříme tým a pětice na ledě, které si budou herním stylem vyhovovat a sedět si. Každý hráč má v týmu nějakou roli a musí jí přijmout. Všichni nemůžou dát za sezónu 20 gólů, někdo musí i bránit a kolikrát jsou tito hráči v mančaftu platnější, protože bez těchto hráčů nevyhrajeme ani na 5 vstřelených branek venku. Momentálně zbytečně propadáme ve třech hráčích a vytváříme soupeři mnoho přečíslení. Napadání křídelních útočníku na obránce s pukem zcela pod kontrolou a vyrážení proti nim je taktéž zcela zbytečné, kdysi neprůchodné střední pásmo v našem podání dnes nefunguje vůbec. Nemáme žádné střelecké komando, možná se nabízí přesunutí Martina Vaculína na křídlo, kdy spolupráce s Kroupou v minulosti fungovala. V šatně se vytratila radost, legrácky, sranda, tanečky…ženy, víno a zpěv. Místo toho řešíme věci, které do hokeje nepatří a nebo věci, které nespadají do kompetence hráčů. Naše možnosti a to, jak dokážeme vyhrávat, víme všichni moc dobře, tak nechápu, proč hrajeme „ hurááá hokej“? My nikoho nepřejedeme 12:1, ale poctivou důslednou hrou dokážeme vyhrávat jako na začátku sezóny o jednu až dvě branky. Tak si to pojďme v těch hlavách urovnat a začněme u toho hokeje přemýšlet.

Rožnov si tedy připsal sedmou porážku v řadě a v sobotu jede do Kopřivnice, která je favoritem soutěže. Závěrem slova jednoho místního klasika… „ONO SE ŘEKNE PORAZIT KOPŘIVNICI…, ALE JAK“?! Recept: znáte moravský beton? Tak ten Rožnovský je ještě pevnější :)

 

                                                                                                                                         BARŤAS