Šlágr kola pro Rožnov

31.01.2015 22:25

HC Rožnov pod Radhoštěm -TJ Horní Benešov 3:1 (1:0,1:1,1:0)

Branky: 17:31 Jiří Švrček(Martin Vaculín, Roman Bambuch), 28:57 Tomáš Prycl(Miroslav Mikel), MIroslav Mikel(Martin Vaculín)

Vyloučení: 11:10 HB +10min

Sestava: Dohnálek (Hnilica) –

Švrček Ji - Bambuch,

Švrček Ja - Minarčík,

J. Sýs - M. Mikel,

Ukhin - Vaculín - Kroupa,

Švajda - Prycl- Babiš

Duda - Kunčický - Skopal

Diváku: 135


První hvězda utkání: Richard Dohnálek - jistota v brance, několik těžkých zákroků
Druhá hvězda utkání: Miroslav Mikel - tyč, asistence a gól, vynikající výkon
Třetí hvězda utkání: Martin Vaculín: Dvě asistence, neuvěřitelná práce pro tým

 

Ve šlágru kola narazil třetí Benešov na čtvrtý Rožnov a 135 diváků se nenudilo a vidělo hokejové drama s vítězstvím domácích. Před úvodním buly proběhla minuta ticha za trenéra Zdeno Matise, řeč pronesl nynější trenér Jan Kunčický. Horní Benešov začal lépe a v prvních deseti minutách si vytvořil tlak, který ale nezužitkoval. Zato Rožnov hned z první pěkné akce Miroslava Mikela v 10 minutě, který projel celé hřiště, trefil tyčku a bohužel i dorážka stejného hráče skončila těsně vedle. O tři minuty později Martin Kroupa orazítkoval opět tyčku branky Horního Benešova. A tak branka přišla až v čase 17:31, kdy v přesilové hře Jiří Švrček prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Ve druhé třetině byli domácí aktivnější a v další přesilové hře v půlce utkání přišla zasloužená branka z hole Tomáše Prycla, který byl aktivní a dokázal dostat puk za záda golmana hostů po milimetrové střílené přihrávce Miroslava Mikela. Benešov byl otřesen, ale bohužel z velkého tlaku domácích další gol nepřišel, když po akci Jana Kunčického netrefili domácí dvakrát prázdnou branku, a tak po chybě při rozehrávce dokonce Benešov snížil, když v samostaném nájezdu procedil puk za jinak výborného Richarda Dohnálka Martin Křesťan.

Třetí třetina se nesla v hodně nervozním duchu a fanoušci měli skvělé zážitky, když branka visela ve vzduchu na obou stranách. Benešov přitvrdil a snažil se dostat do šancí, které ale přicházely jen v oslabeních Rožnova, kterých bylo neuvěřitelných 7. Tlak přestáli domácí bez gólu a v několika individuálních akcích mohli i skórovat, třeba když Robert Skopal nádherně obešel dva protihráče, ale bohužel z bezprostřední blízkosti už hostujícího golmana nepřekonal. Yaroslav Ukhin měl také výbornou šanci ale nedokázal dostatečně zvednnout puk nad beton. Opět výborné publikum nakonec vidělo až gól do prázdné, když v oslabení a power play Rožnovští přestáli neuvěřitelný tlak a po chybě hostujícího hráče ujel Marin Vaculín a pro Miroslava Mikela už nebyl problém zakončit skvěle připravený puk. A tak mohla proběhnout druhá domácí děkovačka po sobě po výsledku 3:1!

Příští týden přivítá Rožnov pátou Studénku, která je jen o bod za ním.

Komentář asistent trenéra Miroslav Martyčák: Dnes bylo k vidění velice dobré utkání, vrátili jsme se k začátku sezony jak bojovností, tak plněním taktických pokynů a hlavně průběhem bez chyb. Takový zápas se potom dá vyhrát s každým soupeřem. Samozřejmě jsme dnes chtěli moc vyhrát i pro Zdeňka Matise. Jsem také rád, že na nás chodí čím dál více lidí, to taky o něčem svědčí.

Sponzor utkání: