Střelecká potence přinesla výhru 9:1 v Horním Benešově

08.03.2015 10:49

TJ Horní Benešov – HC Rožnov 1 : 9 (0:3, 1:4, 0:2)

Branky: 4 Kroupa, 8 Mikel, 9 Kroupa, 24 Vyvijal, 24 Holý, 29 Vyvijal, 34 Vyvijal, 46 Martyčák T., 54 Martyčák T.

Vyločení: 2 : 8 5+OK HB – 5+OK RO

Diváci 114, Rpr 0

Sestava: Dohnálek, (Mizera) Švrček Ja., Bambuch, Švrček Ji., Mikel, Sýs, - Martyčák T., Vaculín, Kroupa, Prycl, Vyvijal, Holý, Krátký , Švajda.

Trenér: Martyčák M.

Rožnováci tuto sobotu vyjížděli ke svému poslednímu utkání této sezóny na horký led Horního Benešova. Hosté vůbec nezačali špatně. Ve 4. minutě po kombinaci s Vyvijalem skóroval Kroupa a o čtyři minuty později střelou ze středního pásma zvýšil na 2:0 Mikel. Domácí byli očividně zaskočeni, a když za další minutu po akci Martyčáka s Vyvijalem přidal třetí branku Kroupa, hosté se dostali do herní pohody a domácí prakticky k ničemu nepustili, až na pár závarů, které Dohnálek zneškodnil. První třetina byla hráči Rožnova nejlépe odehraná za celou sezónu.

Začátek druhé části hosté trochu zaspali a po 41 vteřinách inkasovali. Naštěstí budíček přišel včas. Po čtyřech minutách v početní výhodě skóroval po přihrávce Mikela Vyvijal a tím načal své představení ve druhé třetině. V té samé minutě přidal pátý zásah Holý. Tomáš Holý také v 29. minutě našel pěknou přihrávkou Vyvijala a ten se nemýlil. Za tři minuty Vyvijal po přihrávce Švajdy zkompletoval hattrick a uzavřel účet po druhé třetině na 1:7. V této třetině domácí totálně odpadli a nebýt sporných výroků rozhodčích, kteří se snažili rozjetý Rožnov všemožnými způsoby přibrzdit, bylo to pro Benešováky na ručník.

Třetí třetinu hrál Rožnov ve velkém stylu a pohodě. V 46. minutě po pěkné přihrávce Kroupy skóroval Martyčák a v 54. minutě po přihrávce výborně hrajícího Vyvijala znovu Martyčák zvýšil na 1.9! V posledních minutách měli hosté ještě dvě slibné šance, ale desátý gól už do závěrečného hvizdu nepadl. Rožnov předvedl nejkompaktnější výkon za celou sezónu. Vyvaroval se chyb a hráčům to padalo. V brance bezchybný Dohnálek. Tímto výsledkem byla vyrovnána několik let stará rekordní výhra na půdě Benešova a to se tak často nestává.

Komentář Martyčák: Kdyby mně někdo řekl před sezónou, že na Benešov uhrajeme devět bodů, tak bych tomu nevěřil, jako že s Bohumínem devět ztratíme. Dneska kluci předvedli velice kvalitní výkon a tak vyzdvihnout musím celý tým. Je škoda, že takovou hru nepředvádíme stabilně, konečná tabulka mohla vypadat jinak.