V sobotu s Uničovem doma od 17:00

17.01.2013 20:52

V Sobotu 19. 1. 2013 hrajeme první ze tří mistrovských utkání, které odehrajeme doma po sobě. Nejdřív zmíněný Uničov, potom derby s "B" týmem Rožnova a nakonec hrajeme proti Studénce. Uničov hraje Moravskoslezskou ligu po 5-ti letech.

Vzájemné zápasy z minulých sezón dopadly následovně:

V sezonně 2006/2007 jsme s nima hráli ntakto:

HC Uničov - HC RpR  5:0k    - ano kontumačně po slavném Machyho blikanci

HC RpR - HC Uničov 5:18     - hráno ve Valmezu, zimní stadion nebyl ještě připraven, reportáž zde + super fotky, určitě tam najdete pár zajímavých tváří

HC Uničov - HC RpR  9:2

HC RpR - HC Uničov  4:2

Uničov v této sezóně z 15 zápasů 8x vyhrál ( 2x po prodloužení s námi a béčkem) . V Prosinci vyhrál všechna svá utkání ("Béčko", Studénka, Bohumín, Nový Jičín  "B"), ale poslední dva zápasy prohrál s Kopřivnicí a Orlovou. Je zatím pátý o jeden bod za čtvrtou Studénkou a o tři bodíky před šestým Bohumínem. Má kladné skóre 63:55.

16.   Ne 13.01. 17:00       Uničov - Orlová   3:4np

Letos jsme v Uničově hráli takto :  7.kolo KHL HC Uničov – HC Rožnov pod Radhoštěm 4:3pp (0:0,0:0,3:3 - 1:0)

Sestava Hostů v minulém zápase:

Misiorz,(Holý),- Trojan, Hrdlička, Sikora, Řezáč, Jeřábek, Hodulák, Provaz, Frieb, Pur, Zatloukal, Hlavsa, Syrůček, Winkler, Gerhát, Klíč, Skácel, Veselý

Tým se začíná konečně sehrávat a je vidět dobrý výkon od zadu, takže jedině s tímto můžeme uspět. Když si pohlídáme první třetinu, máme šanci na body. Soupiska bude jistojistě postrádat kapitána mužstva Ondru Vlacha, který je pracovně mimo ČR. V centru prvního útoku ho nejspíš nahradí mladý Skopal. Sestava oproti zápasu venku bude vypadat úplně jinak. Základem budou pětky z minulých utkáních, vždyť přece vítězná sestava se nemění...Uvidíme na koho trenéři vsadí.

Utkání v Uničově bylo z naší strany poměrně dobré, ikdyž byly vidět nedostatky a nerozehranost. Jejich hra vyplývala z disciplinované obrany. Měli v týmu spoustu mladíků, tak uvidíme kdo vyjede na led v Rožnově.

Utkání venku nepřineslo dvě třetiny gól. I to vypovídá o jejich a naší hře. Vedli jsme tam 2:0, když Martin Vaculín v čase 40:21 v přesilové hře otevřel skóre a pět minut na to se přidal i druhý z Martinů, Kroupa, který zvýšil na 2:0.  V Powerplay 6 sekund před koncem bohužel Rožnov inkasoval a v prodloužení inkasoval počtvrté po zbytečném faulu. Naši hru i přesto zdobila bojovnost a touha po vítězství, ikdyž jsme se nevyvarovali zbytečných faulů.

napsal: -Křemil-