Zbytečná prohra 4:3 se Studénkou

08.02.2015 07:46

HC Rožnov pod Radhoštěm - HC Studénka 3:4 (1:1, 1:0, 2:2)

Branky: 6:44 Martin Vaculín (Robert Skopal, Martin Kroupa), 44:55 Martin Kroupa (Jiří Švrček), 52:55 Tomáš Prycl (Lukáš Duda, Petr Švajda)

Vyloučení: 1:4 Studénka 10min +10min +10min

Sestava: Dohnálek (Mizera) 

Švrček Ji - Bambuch,

Švrček Ja - Mynarčík,

M. Mikel,

Skopal - Vaculín - Kroupa,

Duda - Kunčický - Prycl

Krátký - Švajda - Babiš

Diváku: 75

 

Před zápasem byl mezi oběma týmy v tabulce bod, po zápase už je Studénka na 4. místě o dva body před Rožnovem.

Takovým nepsaným pravidlem v posledních zápasech je, že RpR dostane gól v 1 minutě, i Studénka to stihla a v čase 0:58 po rychlé souhře nekrytý hráč u pravé tyčky otevřel skóre - 0:1, gól Studénku podpořil a byla lepším týmem. Obrat přišel v čase 6:44, kdy Robert Skopal zakombinoval s Martinem Kroupou a našel Martina Vaculína, který před brankou položil golmana a zasunul touš do prázdné - 1:1. V první třetině se toho už moc nestalo až na hráče Studénky, který dostal za nemístné debaty s rozhodčím trest do konce utkání už v čase 12:59.

Druhá třetina začala stejně špatně jako první, Studénka vletěla na hřiště a po 15 vteřinách dala gol po nedůslednosti v obranném pásmu - 2:1. Bohužel v této třetině už dohrál Roman Bambuch kvůli zranění a Jan Mynarčík, který skončil po nezaviněném zranění v nemocnici. Diagnóza zní - zlomený kotník a 5 měsíců bez sportu, my přejeme brzké uzdravení! Do obrany šel Jan Kunčický a dohrávalo se na dvě obrany a 3 nekompletní útoky. Marodka týmu začíná být hrozivá, už před zápasem chyběli 3 útočníci a 2 obránci. Možná i proto druhá třetina vypadala herně špatně.

Do třetí třetiny Rožnov vletěl s chutí, ale byla z toho jen tyčka, to na druhé straně po chybě v rozehrávce zvýšila Studénka z brejku a následné dorážky do prázdné brány na 3:1 v čase 42:16. O dvě minuty později to vzal na sebe Martin Kroupa, projel hřiště a nekompromisní střelou snížil na 2:3. Potom bylo ještě před brankou Studénky několik závarů a na druhé straně musel Dohnálek v brance řešit několik střel z rychlých protiútoků. Gól padl až v čase 51:30 a to do sítě Rožnova. Byla to úplně stejná situace jak u třetího inkasovaného gólu, jen s tím rozdílem, že dorážející hráč zakončoval do prádné branky až ze třetí dorážky. Nepokrytí dorážejících hráčů nás stálo dva góly, což je třeba do příště zlepšit. Snížení přišlo opět brzo po nejlepší akci zápasu, kdy po ose Kunčický- Duda -Švajda zakončoval do prázdné Prycl. Naděje na body ještě žila a tři minuty před koncem v přesilovce bylo několik šancí, největší spálil, ale až v power play, Prycl, kdy nadvakrát nedokázal dostat puk do prázdné branky z bezprostřední blízkosti, poprvé trefil tyčku, puk se mu odrazil zpět na hokejku a druhou střelou minul. A tak oslabený tým nestačil na hratelnou Studénku a připsal si čtvrtou domácí porážku v sezoně.

Příští týden se hraje opět v sobotu doma a to proti poslednímu Bohumínu.

Co se týče návštěvy, jde vidět, že i když jsme si to nemysleli ještě hodně kolísá a plno bude asi až na Kopr s Bonkem v sestavě.

 

Komentář asistent trenéra Miroslav Martyčák: Vyrovnané utkání, vždy jsme zaspali vstup do třetiny i přes upozorňení, vždy tam byla nedůslednost a pak se to špatně dohání, v závěru chybělo i trochu štěstíčka, kdy tam to vyrovnání viselo na vlásku. Klukům nelze upřít bojovnost, ale sráží nás lepší zakončování.