Historie hokeje v Rožnově pod Radhoštěm

V Rožnově pod Radhoštěm se začal kanadský lední hokej hrát v sezóně 1933/34 na každoročně obnovovaném kluzišti na tenisových dvorcích v městském parku. V roce 1934 bylo hokejové hřiště vybudováno na pozemku Sokola v místě dnešního gymnázia na Videčské ulici. Díky nadšení hokejových příznivců, kteří na stavbě odpracovali tisíce brigádnických hodin,  byl v roce 1975 vybudován stadion s umělým ledem v prostoru na Bučiskách a zkušební provoz zahájen 1.ledna 1976; podkladem ledové plochy byla vrstva antuky. V roce 1990 bylo přistoupeno k rekonstrukci plochy a chladícího systému - původní rozvod chladu byl nahrazen novým a antuková vrstva přeměněna na moderní betonovou plochu se spodní tepelnou izolací a novými mantinely. V této podobě existuje kluziště dodnes.

Hokejový oddíl se zaměřil především na mládež, kde dosahuje dobrých výsledků. Jako jedna z prvních v republice zde byla  roku 1985 otevřena Škola bruslení, kterou prošlo do dnešního dne více jak 2.000 dětí. Zájem o hokej je zde opravdu velký. Z 458 členů klubu je 247 žáků. Klub má postavena všechna družstva žáků od 3. po 9. třídu, družstva dorostu a juniorů. Jako jediný v České republice hraje žákovskou ligu na otevřeném stadionu.  Největším úspěchem zdejšího mládežnického hokeje bylo vítězství žáků mladších přípravek v Regionálním přeboru mladších přípravek žáků 3.třídy v ročníku 1997/1998.
 
V současné době trpí zdejší mládežnický hokej velkým odlivem hráčů, zapříčiněným nesrovnatelně lepšími podmínkami na trénink na krytých stadionech, kde je tréninková sezóna o čtyři měsíce delší.  O dobré práci s mládeží svědčí  i působení 25 odchovanců rožnovského hokeje v  mládežnických klubech Vsetína, Olomouce, Vítkovic,Šumperka ,Havířova, Přerova, Kopřivnice, Nového Jičína, Frýdku-Místku a Sparty.

Rožnovský zimní stadion je v provozu od konce září do poloviny března. V dopoledních hodinách je využíván školami ze širokého okolí, odpoledne zde probíhají tréninky žákovských družstev a večer tréninky juniorů a mužů. Veřejnost využívá zdejší ledovou plochu  o sobotách a nedělích.

Provoz stadionu je zajišťován hrstkou nadšenců, kteří v době svého volna a bez nároku na jakoukoli odměnu udržují areál v provozuschopném stavu a zajišťují finanční prostředky na provoz, který je hrazen převážně ze sponzorských darů, ve výši cca 450 tis Kč. Příspěvek města ve výši 500 tis Kč tvoří  20 % celkového rozpočtu(rok 2004).

V roce 2005 byl Zimní stadion Bučiska zastřešen, tento významný krok pomohl juniorům k postupu do 1.ligy juniorů v sezoně 2010-2011, následující rok byl sice sestup , ale i tak se jednalo o velký úspěch Rožnovských hokejistů.(Zdroj www.hcroznov.com)