Zasloužená porážka na ledě druhé Kopřivnice

10.01.2015 20:29

HC Kopr - HC RpR 9:1 (2:1, 4:0, 3:0)

Holý - Vyvijal - Švajda

Vaculín - Babiš - Halla

Kroupa - Prycl- Duda

od 2 třetiny Ukhin a od třetí přeházení útoků

Bambuch - Jiří Švrček

Jakub Švrček - Mikel

?

Diváků: 600 (22 rozházených po celém zimáku z RpR)

 

Před velmi slušnou návštěvou ukázala Kopřivnice velkou sílu a s Radkem Bonkem v sestavě deklasovala Rožnovský výběr.

V začátku utkání Kopřivnice zatlačila náš výběr do hluboké defenzivy a hned hrála i přesilovku, vše Rožnovští ustáli a v defenzivě to vypadalo dobře až do 7. minuty kdy se dostal do samostaného nájezdu od půlky hřiště hráč Kopřivnice a bekhandovou kličkou otevřel skore - 1:0. Potom Richard Dohnálek řešil ještě několik střel od modré a z mezi kruhu. První naše šance přišla v 14. minutě, kdy po samostaném úniku a střele Kamila Babiše dotlačil puk do brány Jiří Halla - 1:1. Pro domácí to byl pořádný šok! Bohužel vedení vydrželo jen 2 minuty, kdy zavezl puk do pásma Radek Bonk, nahrál Suchému a ten nádhernou polostřelou na teč našel před brankovištěm volného hráče - 2:1. První třetina se hrála hodně tvrdě a došlo k několika střetům.

Druhá třetina začala naší přesilovkou 5na3, bohužel jsme ji neproměnili a ve čtvrté minutě ve vlastním oslabení inkasovali na 3:1. Od této chvíle se mi zdálo, že se naše hra rozsypala a nesplňovala potřebné parametry, hráči přestali věřit ve zdárný průběh utkání a přišly góly Kopřivnice. V 30. minutě přišel 4. gól, kdy v přesilovce 5na3 Kopřivnice rozebrala naši trojici a Radek Bonk dával do prázdné na 4:1. Oslabení bylo úplně zbytečné a došlo k němu ještě několikrát , což ve druhé třetině bralo hodně sil. V 33. minutě už byl stav  5:1, kdy mezi kruhy byl úplně nekrytý hráč. Dohnálek odjel ke střídačce, Mizera se již soukal přes mantinel, ale trenér poslal Dohnálka zpět do brankoviště. Ve druhé třetině se opět hodně jiskřilo a jeden Kopřivnický hráč byl odvezen do nemocnice po naražení na mantinel. Do konce třetiny padl i šestý gól, tentokrát po kombinační akci. Nutno dodat, že v těchto chvílích Kopřivnice dominovala a rychlostně a kombinačně byla o třídu výš.

Třetí třetina se hrála v poklidnější atmosféře, ale začátek byl jak přes kopirák, naše přesilovka skončila a hned z první akce domácích padl gól, kdy hráč Kopřivnice nabruslil bez obtěžování až mezi kruhy a střelou "na teploměr" zvýšil. Další gól padl o tři minuty později a Richard Dohnálek šel z branky. Na jeho místo přišel Lukáš Mizera a měl co dělat, dlouho držel čsté konto i s hodně štěstím, až v čase 14:09 v oslabení dostal po teči gól. Naštěstí Kopřivnice i přes snahu a povzbuzování fanoušků nedala vytoužený 10 gól a tak utkání skončilo jen 9:1. Ano JEN 9:1, šancí Kopřivnice bylo hodně a jejich kádr a hra byly někde jinde než na začátku sezony, kdy jsem doma dostali na 2:4 až při power play. No nic, nezbývá než se dát do pohody a začít si znovu věřit a tvrdě pracovat. V dalším utkání v sobotu se kluci představí letos poprvé v Rožnově, soupeřem bude Krnov.